Otwarcie IX Sezonu Turystycznego 2012

22 kwietnia 2012 roku na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim zorganizowano IX Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego „Wiosna 2012”.

W uroczystości otwarcia wzięło udział około 800 turystów z wielu Oddziałów PTTK, między innymi: krakowskiego, tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, żywieckiego, nowotarskiego, nowosądeckiego. Nie zabrakło oczywiście turystów z Oddziału Gorlickiego w liczbie 50 osób.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. – odprawianą przez kapelana Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu, ks. dr Andrzeja Jedynaka oraz proboszcza parafii w Piwnicznej, ks. Krzysztofa Czecha (obydwaj są przewodnikami i członkami Koła Przewodników w Nowym Sączu) - podczas której modlono się, aby w wędrówkach po  górach chodzić szczęśliwie i bez wypadków.

W homilii ks. Jedynaka znalazły się między innymi takie słowa jak: Przezorność i roztropność podpowiadają nam, że wybierając się w tak daleką drogę wypada, a nawet trzeba wziąć ze sobą dobrego, doświadczonego, licencjonowanego przewodnika. Naszym przewodnikiem jest Chrystus. Gdy pójdziemy za Nim i z Nim, na pewno dotrzemy do celu bezpiecznie.”