NADZWYCZAJNY WALNY ZJAZD

W dniu 14 kwietnia 2012 roku odbył się w Warszawie w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 Nadzwyczajny Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego.

Zjazd poświęcony był w całości nowelizacji Statutu PTTK. Główne obszary nowelizacji to między innymi rezygnacja z ordynacji wyborczej jako załącznika do Statutu, zasady nabywania członkostwa, kadencyjność prezesów władz naczelnych, rozdzielenie władzy wykonawczej i uchwałodawczej. Nadzwyczajny Zjazd Towarzystwa podejmując decyzje o przyjęciu zmian Statutu dokonał podsumowania prowadzonej od kilku lat debaty statutowej. Podjęte decyzje powinny poprawić sprawność naszego działania, dać szansę na sprostanie wyzwaniom jakie niosą tworzone lub modyfikowane przepisy prawa.

Gorlicki Oddział PTTK reprezentował na Zjeździe prezes Zarządu kol. Roman Trojanowicz jako delegat Regionalnej Konferencji Oddziałów PTTK Województwa Małopolskiego.