Owocne spotkania

W dniu 24 lutego 2012 roku przedstawiciele Zarządu Gorlickiego Oddziału PTTK  w osobach prezesa Zarządu Romana Trojanowicza oraz sekretarza a zarazem dyrektora biura Mieczysława Cyrkowicza spotkali się w Bardejowie na Słowacji z przedstawicielami  władz Klubu Słowackich Turystów z Bardejowa Martinem Choma oraz Miroslavem Bujda.

Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy oraz kontaktów z sąsiadami zza południowej granicy. W roku ubiegłym 2011 obchodzony był uroczyście w Szymbarskim Kasztelu Jubileusz 20-lecia tej współpracy i spotkań zaprzyjaźnionych grup turystycznych. (relacja z tej uroczystości pod „zobacz też....20 lat współpracy”).

Obie strony postanowiły kontynuować zapoczątkowaną w 1991 roku współpracę na tych samych zasadach to jest spotykać się rokrocznie na turystycznych szlakach – w maju na 2-dniowych rajdach w Polsce a we wrześniu na podobnych spotkaniach na Słowacji. Postanowiono także powiadamiać się wzajemnie i zapraszać do udziału w  innych imprezach turystycznych organizowanych przez obie strony na swoim terenie.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

Zdjecie0071.jpg
Zdjecie0073.jpg