XXVIII Rajd Łukasiewicza

30 września 2010 r. odbył się XXVIII Rajd Łukasiewicza. Pomimo niezbyt sprzyjającym warunkom pogodowym ponad 40 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Gorlicach miało okazję zwiedzić miejscowość Łosie wraz z jej wszystkimi atrakcjami

Uczniowie wysłuchali specjalnie przygotowanej na to spotkanie przez Nadleśnicwo Łosie prelekcji nt. ochrony przyrody. Mieli również okazję zwiedzić zagrodę maziarską poznając kulisy tego zapomnianego już rzemiosła. Zwiedzili również znajdującą się w Łosiu cerkiew podziwiając niezwykle oryginalny ikonostas. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku gdzie oprócz ciepłego posiłku odbył się również konkurs z cennymi nagrodami. Zwycięzcom gratulujemy.

Rajd mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta, oraz wydatnej pomocy ze strony Gorlickiego Oddziału PTTK. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Galerie można oglądać klikając w linki poniżej.

Galeria 1

Galeria 2