XXVII Rajd Łukasiewicza

24 września 2009r. odbył się Rajd Łukasiewicza w którym udział wzięło około 100 uczniów Miejeskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach. Celem rajdy było poznanie przyrody i piękna Beskidu Niskiego, czynny wypoczynek i rekreacja, oraz popularyzacja kwalifikowanej turytyki pieszej i ochrony przyrody.

Trasa rajdu prowdziła szlakiem zółtym od budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w stronę Ropicy Polskiej, Bartniej Góry, aż do pola biwakowego w Bielance, gdzie odbyło się spotkanie uczestniczących w rajdzie grup młodzieży. W spotkaniu wzięli udział również Prezes Gorlickiego Oddziału PTTK Roman Trojanowicz,oraz Dyrektor Mieczysław Cyrkowicz. Władze szkoły reprezentowała Pani Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach Wiesława Brudniak. W miłej atmosferze uczniowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość spędzenia czasu przy ognisku gdzie przygotwane były dla nich pieczone kiełbaski i herbata . Wyjątkową pamiątką dla każdego uczestnika była otrzymana koszulka z logo Gorlickiego Oddziału PTTK. Dla uczniów przygotowano dodatkowe atrakcje w postaci konkursów wiedzy o Beskidzie Niskim. Do wygrania był sprzęt sportowy wyskokiej klasy. Nagrody były przyznawane dla każdej kategorii wiekowej przez co zarówno najmłodsi uczstnicy jak i ci nieco starski mieli możliwość ich zdobycia. W przerwie między konkursami uczniowie mieli również możliwość pograc w piłkę na specjalnie do tego wydzielonym polu które na ten czas stało się boiskiem piłkarskim. Po wyjątkowo mile spędzonym popołudniu uczniowie pełni wrażeń z kończącego się rajdu wraz z opiekunami zostali odwiezieni do Gorlic. W rozmowach z dziećmi można było usłyszeć słowa zadowolenia z tak spędzonego czasu, oraz zapewnienia o chęci kontynuowania przygody z turystyką pieszą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu