Start | Historia | Władze | BORT | Muzeum | Kalendarze imprez | Regulaminy | Dom Wycieczkowy | Dojazd do muzeum |
Szlaki | Schroniska | Koła | Archiwum | Galeria | Prezentacje | Listy gratulacyjne | Księga Gości |

Schronisko PTTK w Bartnem serdecznie zaprasza

Schronisko PTTK w Bartnem serdecznie zaprasza na wycieczki szkolne.

Propozycje programu:

1. Zajęcia na linach alpinistycznych
  2. Nauka golfa w wersji cross
  3. Strzelnica paintballowa
  4. Gry terenowe na trasie o długości 7 km

Kontakt: 018 351 80 32

Email: andwio@wp.pl

lub w b iurze Oddziału PTTK w Gorlicach

Schronisko "Bacówka" PTTK w Bartnem

Schronisko położone na skraju lasu mieszanego (jodły, buki, jawory) ok. 200 m od ostatnich zabudowań łemkowskiej małej wioski Bartne. Przy stolikach pod drzewami znajdziesz cień w którym można odpocząć po wędrówkach. Schronisko czynne 24 godziny na dobę przez cały rok - telefon kontaktowy - 018 351 80 32.

Co oferujemy:

• około 34 miejsca noclegowe już od 15 zł za dobę,
  • możliwość zamówienia ciepłych posiłków,
  • łazienki ogólnodostępne (męska, damska, WC, umywalki oraz natryski z ciepłą wodą),
  • jadalnia z tradycyjnym kominkiem oraz wyjściem na balkon,
  • bufet/sklepik czynny całą dobę (ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe, dania barowe, słodycze itp.)
  • boisko do siatkówki plażowej oraz oczywiście miejsce na ognisko.

Uwaga: osoby korzystające z telefonów komórkowych w sieci ORANGE mogą mieć pewne problemy z zasięgiem. W sieci PLUS oraz ERA takiego problemu raczej nie stwierdzono.

>> Więcej zdjęć ze schroniska w Bartnem
ewidencja_bartne.jpg

Schronisko PTTK na Magurze Małastowskiej

Położone jest na wysokości 740 m n.p.m. w pobliżu szczytu Magury Małastowskiej oraz bardzo blisko (ok 15 min) od Przełęczy Małastowskiej.  Schronisko to zostało wybudowane z inicjatywy działaczy gorlickiego Oddziału PTTK na czele z pomysłodawcą prof. S. Gabryelem. Do użytku zostało oddane w marcu 1955 roku. Obiekt był pierwszym górskim schroniskiem w tej części gór. Schronisko ma budowę klasyczną, jest drewniane, pokrytem gontem dzięki czemu ładnie wplata się w otoczenie.  Do schroniska docierają szlaki: zielony z Szymbarku na Magurę Małastowską biegnący dalej do Smerekowca i Wysowej, niebieski z Gorlic do Bartnego oraz żółty do Uścia Gorlickeigo. W pobliżu znajduje sie przepięknie poł ożony wyciąg narciarski. >> http://www.malastowska.pl/ Na przełęczy Małastowskiej gdzie jest parking dla samochodów znajdziemy również Cmentarz wojskowy z I wojny światowej zaprojektowany przez Duszana Jurkovicza.

Co oferujemy:

• 24 miejsca noclegowe w pokojach 2,4 lub wieloosobowych,
  • możliwość zamówienia ciepłych posiłków,
  • łazienki ogólnodostępne,

Projekty unijne: "Zielone schroniska"

PTTK Oddział w Gorlicach informuje swoich członków i sympatyków, że organizowane przez Koła PTTK wycieczki są wycieczkami Statutowymi i odbywają się zgodnie ze Statutem PTTK zarejestrowanym 31.10.1991 roku oraz wpisem do KRS nr 207193 jako Stowarzyszenie opisanych w rubryce 3 Cele działania organizacji od 1 do 11 . Opisane wyżej wycieczki są imprezami niedochodowymi w świetle przepisów i są wycieczkami Statutowymi.

prawa do zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zamieszczone w naszym serwisie zdjęcia mogą być dowolnie wykorzystywane, przy jednoczesnym zastrzeżeniu o konieczności podania informacji o źródle ich pochodzenia.

>>  Urzad Miasta Gorlice

Mój ulubiony szlak to: